פיקוח על מוצרי חלב דומים – רעיון נכון וטוב

אתר "כלכליסט" דיווח על הפיקוח שיחול על מוצרי חלב "דומים" החל מ-1 באוגוסט, כפי שקבע המפקח על המחירים במשרד החקלאות. המשמעות: לרשתות השיווק ולמחלבות לא יתאפשר למכור מוצרים דומים לאלו שבפיקוח במחירים גבוהים.

הכותב הנו אילן ירון מרצה לכלכלה ולפיננסים

לקמעונאים ולמחלבות נשלח מכתב שמגדיר מהם אותם "מצרכים דומים" בשוק זה. דוגמא שהובאה בכתבה היא העובדה שהשמנת המתוקה 38% נמצאת בפיקוח ואילו שמנת מתוקה 32% אינה בפיקוח. לאחר הפיקוח, מחירם של שני המוצרים יהיה זהה.

עמדתם של המפקח על המחירים ו-ועדת המחירים היא שהמחיר המפוקח לא מסתדר עם מטרת החוק – מניעת השפעה שלילית של ריכוזיות יתר בשוק, בעוד שהימנעות מפיקוח במצרכים דומים, תעודד תחרות בשוק מוצרי החלב. החשש לפיו יותר מדי מוצרים יוכנסו לפיקוח אינו חשש מוצדק. לכל מוצר יש תחליפים רבים שדומים לו וכשהתמריץ לייצר או לייבא אותם מגיע מהפיקוח, התחרות תימשך רק על מוצאים שונים באמת, ולא על מתחזים לשוניים.

מוטב מאוחר מאשר אף פעם

לדעתי, החלת פיקוח על "מוצרים דומים" הוא נכון לחלוטין. בכלכלה קיים המושג "תחרות משוכללת", שבה לכל צרכן יש ידע על כל מוצר וכתוצאה מכך היצרנים מרבים לייצר מוצרים "דומים" כדי ליצור אפליית מחירים ביניהם, כך שהצרכן לא יוכל להשוות וכך הם ירוויחו הרבה יותר. כך פעלו גם היצרנים בתחום המוצרים "המפוקחים" ולכן זהו תיקון ראוי שבא מעט מאוחר, אבל טוב שבא.

אחת ההשלכות האפשריות שעולה כאשר קוראים את הכתבה היא צמצום היצע המוצרים, בעקבות חוסר הרווחיות הצפוי. מטבע הדברים, יהיה צמצום מסוים בהיצע המוצרים, אולם בחברת השפע המודרנית הוא יהא בטל בשישים. החשיבות היא שליחת המסר ליבואנים וליצרנים שלא ניתן לעקוף את חוקי המדינה ולפגוע בצרכנים סתם כך על ידי יבוא מוצרים דומים עם תג מחיר כפול, רק בגלל חיידק בריא נוסף שקיים במוצר.

הכותב הוא אילן ירון – מרצה לכלכלה באוניברסיטה הפתוחה.